قوانین و سیاست ها

شرایط و ضوابط استفاده از سایت

 استفاده از شبکه تجاری شانیلو به معنی توافق کامل شما با شرایط و ضوابط ذیل تلقی می گردد:

 1. کلیه اصول و رویه‏‌های شبکه تجاری شانیلو منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است و مسئولیت نادیده گرفتن این قوانین توسط کاربران ، به عهده خود کاربران است.
 2. كاربران هنگام ثبت نام و سفارش کالا یا خدمات ملزم می باشند اطلاعات صحیح و كامل را در پایگاه درج کنند. بدیهی است کاستی یا نادرستی اطلاعات ثبت شده در وبسایت شانیلو ممکن است باعث حذف یا تعلیق کاربر شده و یا مانع تکمیل و ارسال  بموقع  سفارش شود .
 3. تمام ابزاری که در شبکه تجاری شانیلو با هدف ارتباط با مشتریان به کار گرفته می شود، فقط برای همین منظور طراحی شده و كاربران متعهد هستند که از این ابزار صرفا برای ارسال و دریافت اطلاعاتی استفاده نمایند که مناسب و مرتبط با بحث سفارش كالا یا خدمات باشد.
 4. ارتباط شبکه تجاری شانیلو با کاربران از طریق shanilo.com بر قرار می گردد و فقط با استفاده از اطلاعاتی که کاربران در سایت درج کرده اند (همانند نشانی، تلفن و …) صورت می پذیرد.
 5. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های شبکه تجاری شانیلو تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است. لازم به ذکر است که در صورت هرگونه تغییر در قوانین و مقررات این صفحه، تغییرات به صورت اخبار در همین سایت انتشار می یابد.
 6. عضویت در سایت رایگان است. در این مرحله با وارد کردن اطلاعات لازم مانند نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه و رمز عبور و آدرس پست الکترونیکی ، کد تایید به شماره تلفن همراه اعلام شده ارسال می‌شود که کاربران با وارد کردن آن کد در وب سایت شانیلو ، مراحل عضویت را تایید می کنند.
 7. مسئولیت حفظ رمز عبور با کاربران است و شرکت در قبال سهل انگاری کابران و سوء استفاده های احتمالی ناشی از آن، مسئولیتی ندارد.
 8. مسئولیت واقعی بودن اطلاعات درج شده در سایت توسط کاربران به عهده خود اشخاص است و سایت در این خصوص مسئولیتی ندارد. سایت فقط در قبال اطلاعات درج شده توسط خود سایت مسئول است.
 9. استفاده از چند نام کاربری برای یک شخص در شانیلو ممنوع بوده و در صورت مشاهده موارد تخلف، سایر شناسه‌های کاربری مربوط به شخص خاطی، توقیف خواهد شد.
 10. هیچ کاربری حق واگذاری شناسه کاربری خود به فرد یا شرکت دیگر را ندارد. بدیهی است در صورت تخلف، مسئولیت و عواقب آن بر عهده اطلاعات شخص ثبت شده در شانیلو می باشد .
 11. فروشگاه هایی که در وبسایت شانیلو ثبت شده اند ، دارای سیاست ها و قوانین خاص خود می‌باشند. شانیلو از کاربران خود می‌خواهد قبل از هرگونه خرید از این فروشگاه ها قوانین و سیاست های فروش آن‌ها را مطالعه نموده و سپس نسبت به خرید اقدام کنند. چرا که در صورت سوءاستفاده‌های احتمالی، مسئولیتی بر عهده شانیلو نمی باشد.
 12. استفاده از خدمات شانیلو به منظور خريد و فروش غيرقانونی محصولات دارای حق چاپ و نشر (copyright) مجاز نمی‌باشد و در صورت مشاهده و يا گزارش، شناسه کاربری خاطی متوقف خواهد شد
 13. جمع‌آوری و ذخیره اطلاعات شخصی درباره سایر کاربران برای اهداف تجاری از طریق شبکه تجاری شانیلو ممنوع بوده و در صورت مشاهده با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
 14.  هرگونه فعاليت تبليغاتی بر عليه شانیلو ممنوع بوده و در صورت مشاهده حساب کاربر خاطی توقيف خواهد شد. بديهی است شانیلو در صورت توقيف حساب کاربری موظف به تسويه حساب تراکنش های موجود با کاربر می‌باشد.
 15. کاربران شانیلو می‌بایست هرگونه تغییر تلفن و آدرس خود را در سایت اعمال کنند. بدیهی است در صورت مشاهده اشکال در آدرس و تلفن، حساب کاربری خاطی توقیف خواهد شد .
 16.  کاربر شانیلو که به‌عنوان فروشنده فعالیت می‌کند، موظف است نسبت به ارسال کالا و یا ارائه خدمات فروخته‌ شده از طریق اینترنت رسید اخذ نماید . بدیهی است که هرگونه مسئولیت در زمینه کیفیت یا کمیت کالای ارائه‌ شده و نیز ارسال آن بر عهده فروشنده است و در صورت اعلام مشتری مبنی بر عدم دریافت کالا، فروشنده موظف به ارائه رسید دریافت شده از سوی مشتری است.
 17. فروشنده موظف است اطلاعات کامل خریدار را از مشتری دریافت کند. گاهی اوقات ممکن است، شانیلو به‌منظور تطبیق اطلاعات فروش، با فروشنده و خریدار به‌صورت جداگانه تماس گرفته و اطلاعات سفارش و خرید انجام‌ شده را دریافت کند. این کار به‌ منظور جلوگیری از سوءاستفاده و کلاه‌برداری در شانیلو انجام می‌شود و طرفین ملزم به در اختیار گذاشتن اطلاعات به شانیلو می‌باشند.
 18. هر نوع ضرر و زیانی که به هر نحو از سوی فروشنده به خریدار و یا از سوی خریدار به فروشنده وارد شود می‌بایست مابین آن‌ها برطرف شود و شانیلو امکان گفتگوی دوطرفه به‌منظور حل مشکلات را از طریق بخش تیکت فراهم می‌کند و در صورت عدم حل مشکل، امکان پیگیری قضایی برای طرفین وجود دارد. همچنین چنانچه ضرر و زیانی از سوی هر یک از طرفین به شانیلو وارد شود، زیان‌دهنده موظف به جبران خسارت است.
 19. شانیلو می‌تواند در هر زمان که به فعاليت يا اطلاعات هويتی کاربری مشکوک شد، حساب کاربر را توقيف و مدارک هويتی و شناسائی بيشتر را از کاربر درخواست کند. پس از ارسال مدارک درخواست شده، شانیلو به آزاد سازی حساب کاربر و اجازه دسترسی به خدمات شانیلو ملزم می‌باشد.
 20.  کاربران می‌توانند در صورت عدم تمایل به فعالیت، حساب کاربری خود در شانیلو را بنا به درخواست خود از طریق تیکت، متوقف کنند. شانیلو کاربر موردنظر را توقیف می‌کند اما از پایگاه داده‌های خود حذف نمی‌کند. این کار به‌منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش‌های آن‌ها، انجام می‌شود.
 21. شانیلو اجازه دارد، کاربرانی که خلاف قوانین فوق را اجرا می‌کنند متوقف کرده و تصمیم‌گیری نهائی در مورد حساب و موجودی آن را به‌صراحت به کاربر متخلف اعلام نماید.
 22. پس از انتخاب نام و آی دی ( نام کاربری) برای فروشگاه یا صفحه شخصی ، چنانچه این نام و آیدی مربوط به برندها و مارکهای تجاری خاص و یا وبسایتهای ثبت شده باشد ، در صورت تماس نمایندگان رسمی این شخصیتهای حقوقی ، امتیاز استفاده از نام و آی دی  پس از مکاتبه با دارنده فروشگاه و صفحه شخصی  ،به آن شخص اعطا خواهد شد.
 23.  استفاده مستمر از این سایت به منزله قبولی کلیه شرایط بالاست و صرف عضویت در سایت دلیل بر قبول و پذیرش مفاد موافقتنامه بوده و خلاف آن  به هیچ وجه پذیرفته نخواهد شد .

 

قوانین استفاده از خدمات پست واسط

1.  لازم است وزن بسته پستی را به درستی اعلام شود . لذا چنانچه خلاف این موضوع اثبات شود درخواست حمل لغو خواهد شد که هزینه آن نیز مسترد نمیشود و هزینه حمل مجددا اخذ خواهد شد.

2.  کاربر موظف می باشد در زمان مقرر جهت تحویل بسته پستی در محل حضور داشته باشد که در صورت عدم حضور در مبادله به منزله لغو در خواست است و هیچ هزینه ای از بابت مبلغ پرداخت شده مسترد نخواهد شد.

3. کلیه درخواست های شنبه تا 4 شنبه به غیر از ایام تعطیل، که تا ساعت 12 ظهر اعلام وصول شده باشند همان روز تا ساعت 14 جمع آوری خواهند شد و کلیه در خواست های ثبت شده پس از ساعت 12، فردای همان روز تا ساعت 14 جمع آوری خواهند شد پس کاربر موظف خواهد بود در ساعت و مکان مقرر حضور داشته باشد.

4. کلیه سفارشات روز پنجشنبه که تا قبل از ساعت 10 ثبت شود همان روز تا ساعت 14 حمل خواهد شد و چنانچه بعد از ساعت 10 ثبت گردد در روز  کاری  بعد حمل خواهد شد.

5.  کلیه سفارشات ثبت شده در روز جمعه و ایام تعطیل در اولین روز کاری پس از آن حمل خواهد شد .

6. زمان ارسال بسته هایی که تا قبل از ساعت 12 در روزهای هفته و قبل از ساعت 10 در روز های پنجشنبه ثبت شود برای سفارش های داخل استانی بین 1 تا 2 روز کاری ، سفارش های استان های همسایه درجه 1 بین 2 تا 3 روز کاری و سفارش های استان های درجه 2 بین 3 تا 4 روز کاری می باشد.

7. کاربر موظف می باشد که از ارسال کالا های فاسد شدنی خود داری نماید .

8.  کاربر موظف می باشد که کالای شکستنی در بسته حمل نگذارد مگر آنکه کلیه ضوابط بسته بندی را رعایت نموده باشد.

9.  کابر موظف می باشد از قرار دادن کلیه کالا های ممنوعه از قبیل مواد مخدر،دارو، اسلحه،طلا،جواهرات،پول نقد و...... در بسته حمل خوداری نمایید ، چنانچه خلاف این امر را انجام دهد کلیه مسئولیت های این امر را  عهده کاربر خاطی میباشد.

10. کاربر متعهد می باشد  کلیه قوانین جمهوری اسلامی ایران را در خصوص محتوای بسته پستی رعایت نماید و اگر خلاف این امر را انجام دهد کلیه مسیئولیت های این امر به عهده کاربر می باشد.

11.  کلیه بسته های 0 الی 30 کیلو میتواند حاوی بسته های متعدد باشد . 

12. کلیه بسته های 30 الی 50 کیلو صرفا میتواند حاوی یک کالای تفکیک ناپذیر باشد .

13.  روند کاری شرکت پست جمهموری اسلامی ایران بدین گونه است که سفارش هایی که تاقبل از ساعت 12 به حالت در حال پردازش باشند در ظرف 30 دقیقه به حالت تکمیل در آمده و شما می توانید در بخش حساب من _ سفارشات کد رهگیری تولید شده را مشاهده بفرماید و اگر سفارش بعد از ساعت 12 به وضعیت در حال پردازش رسید روز کاری بعدی می تواند بارکد خود را دریافت نماید .

14. سفارش هایی که در وضعیت معلق باشند در همان روز با کاربر تماس گرفته می شود که تعیین تکلیف شود و اگر جوابگو نباشند تا 24 ساعت سفارش در وضعیت معلق می ماند تا اگر مشکلی در حین ثبت سفارش پیش آمده است بر طرف شود ولی اگر بعد از 24 ساعت پاسخگویی شکل نگیرد سفارش به وضعیت منصرف شده تبدیل می گردد و در صورت پرداخت وجه به کابر بازگردانده خواه شد .

قوانین و سیاست های استفاده کاربران

1. کاربران متعهد می شوند قبل از خرید از فروشگاه ها کلیه شرایط و سیاست های ارسال یا عودت سفارش هر فروشگاه را به دقت مطالعه نماید .
2. به مشخصات و قیمت کالا یا خدمات به دقت توجه نمایند .
3. تا زمان تایید سفارش از طریق فروشنده ، سفارش کاربر نهایی نشده است و فروشنده این اختیار را خواهد داشت تا سفارشی را تایید یا لغو نماید و کاربر طی این قرارداد حق اعتراض را از خود سلب می نماید .
4. در صورتی که سفارشی توسط فروشنده لغو گردد ، کل مبلغ فاکتور بلافاصله به موجودی (کیف پول شخصی ) عودت خواهد شد . کاربر در صورت تمایل می تواند با مبلغ موجودی ، سفارش جدیدی را ثبت کند و یا از طریق پشتیبانی تسویه کل یا بخشی از موجودی را درخواست نماید.
5. مدت زمان تسویه موجودی ممکن است تا 3 روز کاری زمان ببرد و کاربر بدینوسیله موافق خود را اعلام میدارد .
6. کاربر همچنین این حق را خواهد داشت که از طریق بخش نظرات هرگونه پرسشی مربوط به کالا یا فروشگاه را با در نظر گرفتن کلیه ضوابط و قوانین مربوط به پرسش و پاسخ و ارسال نظرات مطرح نماید .
7. فروشنده نیز موظف خواهد بود هر گونه پرسشی که در رابطه با کالا یا فروشگاه مطرح شده باشد ، پاسخ دهد .
8. کاربر می تواند در صورت سفارش کالا یا خدمتی ، در صورت نارضایتی از نحوه ارسال یا ارایه خدمات و یا عدم دریافت کالا یا خدمت ، عدم تطابق کالا با مشخصات موجود در سایت ، و دریافت کالای اسیب دیده و معیوب و یا کارکرده ، در صفحه فاکتور خرید اقدام به ثبت نارضایتی خود نماید تا توسط تیم پشتیبانی پیگیری گردد و نتیجه آن در اسرع وقت به کاربر اعلام خواهد شد.
9. کاربر می تواند به سایر کاربران شانیلو پیام ارسال ارسال نماید . در صورت مشاهده مزاحمت علاوه بر بلاک کردن شخص خاطی ، میتواند از طریق پشتیبانی شکایت خود را ثبت نماید .
10. کاربر میتواند در صورت رضایت محصولی را به سایر کاربران وبسایت پیشنهاد دهد و یا با فالوور های خود در به اشتراک بگذارد .
11. کاربر این حق را دارد که به کالا یا خدمت و فروشگاه مورد نظر ، امتیاز دهد و نظر خود را نسبت به آنها اعلام نماید .
12. کاربر متعهد می شود که هرگونه تخلفی که مشاهده نمود از طریق "گزارش تخلف " به مدیریت اعلام کند .
13. کاربر متعهد می باشد در صورت مشاهده هرگونه تخلف در مورد کالا یا خدمتی را ، گزارش دهد .
14. کاربر می تواند هرگونه تخلفی که در قسمت نظرات مشاهده نماید ، گزارش دهد .
15. کاربر پس از ثبت نام موظف است شماره شبا و شماره کارت بانکی را در سایت وارد نماید تا چنانچه زمانی شرکت به هر دلیلی تصمیم به قطع همکاری نماید ، موجودی کیف های پول کاربر را به حساب بانکی اش واریز نماید .
16. چنانچه کاربری شماره شبای بانکی و کارت بانکی را در سیستم ثبت ننماید ، مسیولیت موجودی باقی مانده در کیف های پول ( شخصی و فروشگاهی ) برعهده کاربر خواهد بود .
17. کاربرانی که سن کمتری از 18 سال دارند ، مجاز نخواهند بود هیچ گونه محصولی که تحت عنوان (+18) می باشد را خریداری نمایند . در صورت مشاهده سفارش لغو خواهد شد .
18. شانیلو مجاز خواهد بود که برای ارایه خدمات بیشتر و بهتر ، بانک اطلاعاتی از کاربران فراهم آورد تا ....
19. کاربر صرفا میتواند در خواست های کتبی خود را از طریق تیکت بخش پشتیبانی و یا ارسال ایمیل ثبت نماید .
20. شانیلو این اجازه را خواهد داشت که برای اطلاع رسانی از طریق همه راه ارتباطی که کاربر در سایت وارد نموده است ، با کاربر مکاتبه کرده و یا تماس حاصل نماید .
21. شانیلو برای نظرسنجی و میزان رضایت از خدمات و یا فروشندگان با برخی از کاربران تماس خواهد گرفت ، کاربر از بدینوسیله موافقت خود را اعلام می کند .

قوانین و سیاست های مربوط به فروشندگان

• استفاده از نام های تجاری اشخاص حقیقی و حقوقی صرفا با اجازه صاحب آن نام تجاری مجاز می باشد .
• پس آن که سفارشی توسط فروشنده تایید گردید ، فروشنده موظف است حداکثر به مدت 7 روز ثبت سفارش ، محصول را تحویل داده و یا خدمت را ارایه دهد .
• به منظور امنیت خرید و فروش در سایت ، پس از ثبت سفارش و تایید توسط فروشنده ، مبلغ فاکتور به کیف پول فروشگاه اضافه شده ولی به مدت 7 روز قابل برداشت نخواهد بود .
• پس از گذشت 7 روز از زمان ثبت سفارش ، امکان تسویه کیف پول فروشگاه وجود خواهد داشت .
• در صورت ثبت هرگونه نارضایتی از طرف مشتری ، شانیلو موظف است تا تعیین تکلیف آن سفارش ، از تسویه مبلغ آن فاکتور خودداری نماید.
• در صورتی که فروشنده ای بیش از 20 درصد از سفارشات را لغو نماید و یا تایید ننماید ، شانیلو این اختیار را خواهد داشت که با تشخیص خود کاربر خاطی را تعلیق نماید .
• چنانچه برای بیش از 20 درصد از سفارشات ، نارضایتی ثبت شود . شانیلو این اختیار را خواهد داشت طبق تشخیص خود با کاربر برخورد نماید .
• چنانچه برای محتوایی که کاربر در شانیلو ثبت می نماید ، گزارش تخلفی ثبت شود ، شانیلو این اختیار را خواهد داشت که کاربر خاطی را تعلیق یا از استفاده از بخشی از امکانات شانیلو محروم نماید .

•  استفاده از سرويس زرين‌پال برای موارد خريد و فروش کالاهای زير مجاز نمی‌باشد:

 • 1 . تمامی موارد منع شده در قانون جرائم رایانه‌ای کشور
 • 2 . کارت‌های بخت‌آزمایی، قمار و شرط‌بندی
 • 3 . vpn و موارد عبور از فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران
 • 4 . هرگونه آموزش هک و نفوذ و دسترسی غیرمجاز
 • 5 . کالاهایی که به نحوی حقوق ناشر را رعایت نمی‌کنند (خلاف قوانین کپی‌رایت)
 • 7 . سیگار و سایر مواد دخانی
 • 8 . مواد مخدر و روان‌گردان
 • 9 . مشروبات الکلی و نوشیدنی‌های سکرآور
 • 10 . انواع سلاح‌های گرم و سرد
 • 11 . کالاهایی که مبادله آن‌ها دارای مقررات و نظامات خاص است
 • 12 . کالاهایی که برای مصرف‌کننده خطر جدی در پی دارد
 • 13 . کالاهایی که مبادله آن‌ها طبق قانون ممنوع است
 • 14 . کالاهایی که مبادله آن‌ها مغایر با آداب اسلامی است
 • 15 . کالاهایی که انجام فعالیت‌های غیرقانونی را به نحوی تشویق یا تسهیل می‌کنند
 • 16 . کالاهای قاچاق
 • 17 . اعضای بدن
 • 18 . کالاهای به‌دست‌آمده از ارتکاب جرم یا نقض مقررات کشوری و لشکری


• فروشنده موظف است که اطلاعات محصول یا خدمتی ( عکس و توضیحات ) که در سایت ثبت می نماید به صورت دقیق و شفاف اعلام کند در صورت ارایه اطلاعات نادرست و غیرواقعی ، شانیلو میتواند آن محصول را حذف نماید
• همچنین در صورت تعمدی بودن ارایه اطلاعات غلط با فروشنده خاطی برخورد خواهد شد . جریمه پرداخت نماید .
• فروشنده موظف است از فروش محصولات متفرقه تحت عنوان برند اصلی خودداری نماید .
• فروشنده موظف است محصولات خود را در دسته بندی مربوط به آن محصول قرار دهد و چنانچه محصولی در دسته بندی مربوط به خود قرار نداشته باشد ، شانیلو این اختیار را خواهد داشت تا آن محصول را در دسته بندی مورد نظر قرار دهد .
• فروشنده موظف است قیمت محصولات و خدمات خود را به صورت رقابتی تعیین نماید .
• شانیلو این اختیار را خواهد داشت که هر زمانی به عملکرد فروشگاهی مشکوک شود فروشگاه را به حالت تعلیق در اورده و از فروشنده مدارک بیشتری درخواست نماید و در صورت رفع نگرانی ، شانیلو موظف است کاربر را به حالت عادی بازگرداند .
• برای تسریع در روند تایید محصول ، شانیلو این اجازه را خواهد داشت تا برخی از اطلاعات را قابل ویرایش است را ویرایش کند .